Tour de France má za sebou 9 etáp. Sagan v zelenom

Košice

107. ročník cyklistických Tour de France má za sebou úvodnú viac ako tretinu z 21 etáp

Úvodný týždeň ponúkol najmä viaceré zmeny držiteľov farebných dresov a iba veľmi jemne načrtol, kto z početnej skupiny favoritov na celkové víťazstvo, má reálne šance na žltý dres.

Pyreneje – prvá reálna skúška pre favoritov

Až víkendové etapy číslo 8 a 9 priniesli reálny obraz o forme favoritov na titul. Už sobotná úvodná „pyrenejská“ etapa vyradila z hry o titul francúzskeho favorita Thibauta Pinota. 30-ročný Francúz sa po prepade v 8. etape bude musieť vyrovnať s ďalším nevydareným útokom na žltý dres. V hre o titul ale bude znova ďalší Francúz – Romain Bardet.

Do popredia sa naopak dostávajú iné mená a veľké nádeje svetovej cyklistiky. Primož Roglič, Egan Bernal alebo Tadej Pogačar. 21-ročný Slovinec Pogačar vyhral dnešnú druhú pyrenejskú etapu a v celkovom poradí figuruje na 7. mieste. Ešte lepšie sa darí ďalšiemu slovinskému zástupcovi v pelotóne Rogličovi, ktorý si po dnešnej etape obliekol najcennejší dres.

Zajtra čaká pretekárov prvý voľný deň, čas na krátku regeneráciu a po nej ďalšie tvrdé boje. Zdá sa, že tohtoročná Tour bude zaujímavá až do samotného záveru v Paríži.

Sagan v zelenom ale nič nemá ešte isté

Pre slovenských fanúšikov najzaujívajšia bodovacia súťaž má tradičného favorita. Peter Sagan po deviatich etapách drží zelený dres s tesným náskokom pred Samom Bennettom. Rovnako boj o zelený dres bude zaujímavý až do konca, keďže Sagan musí zvádzať oveľa tvrdší boj o body so svojimi súpermi ako v minulosti. Najmä Bennett a van Aert disponujú fantastickou formou. Veríme, že Peťova forma bude počas ďalšieho vývoja Tour gradovať a do Paríža dovezie rekordný 8. zelený dres.

BODOVACIA SÚŤAŽ

1. SAGAN 138 bodov

2. Sam Bennett (Ír./Deceuninck-QuickStep) 131

3. Wout van Aert (Belg./Jumbo-Visma) 111

Peťo Sagan v zelenom drese. Zdroj: Instagram Peter Sagan

#pozdravdoma

Tour de France | Sagan | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *