Športové kluby riešia dopady krízy. MŠK Žilina v likvidácii

30. 3. 2020

Svetová pandémia a prerušenie, resp. zrušenie viacerých podujatí a súťaži sa dotklo celého športového sektoru.

Počas dnešného dňa oznámilo vedenie jedného z najlepších futbalových klubov na Slovensku, MŠK Žilina, že klub ide do likvidácie. To v praxi znamená, že klub, ako akciová spoločnosť, môže aj naďalej vykonávať svoju doterajšiu činnosť a pokračovať v najvyššej republikovej prípadne v medzinárodnej súťaži.

V stanovisku klubu sa ďalej píše: “ Klub sa chce postarať, pokým to bude možné, o zamestnancov a hráčov klubu, ktorí majú najnižšie príjmy. Pod tlakom je veľmi ťažké plniť stanovené ciele, a to nielen na futbalovom ihrisku, ale aj v bežnom živote. Proces likvidácie môže zmierniť rôznorodosť tlakov, pod ktorými budeme musieť v najbližšej dobe pracovať. Všetci v klube veríme, že futbal bude čoskoro opäť plnou súčasťou nášho bežného života.“

Klub dal výpoveď najlepšie plateným hráčom

Ide o 17 hráčov, ktorých by z dlhodobého hľadiska MŠK nebol schopný zaplatiť. Navrhol im preto zníženie platu o 80%, s čím ale nesúhlasili.

Prišla aj reakcia hráčov. Brankár MŠK Dominik Holec sa pre RTVS vyjadril nasledovne:

„Chceli sme sa dohodnúť s klubom, ale z druhej strany nám prišiel návrh na 80-percentné zníženie platov a to bolo veľmi veľa. Preto sme oslovili Úniu futbalových profesionálov, aby nás zastupovala v tejto veci. Dohodli sme sa na tom celá kabína, nie iba lídri. Mrzí ma, že po 19 rokoch v Žiline mi prišla výpoveď kuriérom bez toho, aby mi niečo niekto oznámil.“

Vedenie Žiliny tak už nepočíta s najdrahšími oporami klubu a v prípadnej dohrávke Fortuna ligy počíta s mladšími hráčmi a odchovancami.

Podobná situácia sa môže objaviť aj u ďalších, nie len futbalových klubov. Všetci prežívame náročné dni, týždne a zdá sa, že inak tomu nebude ani v najbližšej budúcnosti. Šport nie je a nebude výnimkou.

Pripájame odkaz na celé stanovisko klubu:

https://www.mskzilina.sk/clanek.asp?id=MSK-Zilina-a-s-v-likvidacii-od-1-aprila-2020-13918

#pozdravdoma

Žilina | Likvidácia | Šport | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *