Bayern ovládol po šiestykrát Ligu majstrov

Bayern Mníchov ovládol Ligu majstrov. Po šiestykrát a bez jedinej prehry.

Famózna a podľa slov trénera „Bavorov“ Hansa Flicka, blázniva jazda, skončila výhrou nad hviezdami nabitým PSG 1:0. Minulý rok to s Bayernom nevyzeralo ružovo. V tabuľke Bundesligy bol ďaleko za očakávaniami, ale v Lige majstrov sa mu darilo oveľa lepšie. Po príchode Flicka na post hlavného trénera sa situácia obrátila a Bayern naštartoval víťazný stroj.

Zlatý Triple

Bayern tak dosiahol v sezóne 2019/2020 zlatý „triple“. Ovládol domácu ligu, pohár a bez prehry aj Ligu majstrov. S rekordným skóre 43:8. Nezastavila ho ani Barcelona a ani v dobrej forme hrajúci Paríž Saint-Germain. Vo finále doslova vymazal hviezdy brankár Neuer.

Poctivá práca sa tak Bayernu znova vyplatila. Neinvestoval veľké peniaze do hviezd, ale dôveru vložil do svojich hráčov. Jedným z nich bol aj Robert Lewandowski, ktorý sa stal najlepším strelcom uplynulého ročníka LM a aj najlepšie asistujúcim hráčom. (15+6)

PSG si na nestrelenie gólu vybralo najmenej vhodnú chvíľu. Pred finále sa strelecky presadili v 35 zápasoch v rade.

Finále Ligy majstrov:

PARÍŽ SAINT GERMAIN – BAYERN MNÍCHOV 0:1 (0:0)

Gól: 59. Coman. Rozhodovali: Orsato – Manganelli, Giallatini (Tal.). ŽK: Paredes, Neymar, Silva, Kurzawa – Davies, Gnabry, Süle, Müller

Zlaté TREBLE pre Bayern. Zdroj: FB FC Bayern Mníchov

#pozdravdoma

Bayern | PSG | Liga majstrov | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *