FOTO: Najdrahší štadión sveta je pýchou USA

SoFI Stadium. Svätostánok a ultramoderný štadión s kapacitou 70- tisíc a s možnosťou jej zvýšenia až na 100-tisíc miest je hotový už dva mesiace. Zatiaľ ho ale oči divákov zvnútra naživo nevideli. Odohrali sa tu už síce viaceré zápasy, ale len pred televíznymi kamerami.

Náklady na výstavbu dosiahli neuveriteľných 4,6 miliardy eur a je tak suverénne najdrahším štadiónom sveta. Predpokladané investície boli viackrát navýšené od roku 2014, keď bol zámer realizácie predstavený verejnosti.

SoFi Stadium. Zdroj: Reuters
Sen sa stal skutočnosťou

Napriek všetkým ťažkostiam a komplikáciám stojí nedaľeko Los Angeles tento skvost. Komplex pozostávajúci zo štadióna, parkovania, kancelárskych priestorov a hotela zaberá vyše 120 hektárov. Samotný štadión je zapustený do zeme – 27,5 metra a tribúny siahajú do výšky 4 až 5 poschodí.

Nachádza sa tu ultramoderné zázemie pre hráčov, VIP hostí, médiá a pre samotných divákov.

SoFi Stadium je majetkom spoločnosti Kroenke Sports & Entertainment, za ktorou stojí miliardár Stan Kroenke a okrem iného vlastní aj viacero športových klubov po celom svete, ako napr. klub NHL Colorado Avalanche alebo londýnske mužstvo anglickej Premier League Arsenal FC.

Viac foto v galérii:

#pozdravdoma

LosAngeles | USA | SoFI Stadium | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *