ZOH PEKING: Vlhová je zlatou olympijskou medailistkou!

Košice

Famózne, fantastické, grandi´ózne!

Také bolo vystúpenie Petry Vlhovej v druhom kole slalomu na ZOH v Pekingu. Po tom, čo po prvom kole figurovala na 8. mieste, jej šance na zisk minimálne medaily, boli pomerne nízke. V druhom kole ale predviedla, na trati, ktorú pripravil jej tréner Mauro Pini. Ten ju pripravil priam ideálne pre svoju zverenkyňu a risk vyšiel.

Súperky Vlhovej postupne klesali za jej najlepší čas a keď prišla do cieľa aj, po prvom kole prvá Rakúšanka Katharina Liensbergerová, so stratou 0,08 s, mohla v Pekingu a doma na Slovensku vypuknúť pravá vlna eufórie, radosti a hrdosti. Petra Vlhová sa pridala do exkluzívneho klubu športovcov, ktorí získali všetko, čo sa dá v ich športe získať. Zlato na MS, veľký glóbus a zlatá olympijská medaila.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová oslavuje v cieli po tom, ako získala zlato. Zdroj: TASR – Martin Baumann

Peťa po výhre neskrývala emócie a vyzdvihla úlohu trénera Piniho. Takto sa vyjadrila pre TASR:

„Bolo to asi najlepšie rozhodnutie v mojej kariére. Vlani, či už pár rokov dozadu som nemala pocit, že som šťastná zo súťaženia. No teraz, i keď som unavená, tak som každý deň rada, že som späť na snehu a trénujem. Pochopila som, že je pre mňa veľmi dôležité byť pokojná, smiať sa, vychutnávať si život, pretože za pár rokov skončím a bude po všetkom. Ukázal mi, že každý deň a každú jednu minútu sa musíte radovať a zabávať. Toto mi v posledných rokoch chýbalo.“

#pozdravdoma #milujemešport | ZOH PEKING 2022Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *