ZOH PEKING: Hokejisti s historickým bronzom, Slafkovský MVP turnaja

Košice/Peking

Fantázia v pohybe, fantázia na ľade. Prepísané dejiny slovenského hokeja a po 10-rokoch ďalší veľký úspech nášho hokeja!

2002, 2012 a teraz aj 2022. Pamätné desaťročnice, ktoré budú už navždy zapísané do kroník slovenského hokeja a športu. Úvodné dve prehry po dobrých výkonoch s Fínskom (olympijský víťaz) a Švédskom, naši hokejisti naplno naštartovali svoje motory a začala sa skutočná jazda s názvom „Misia Peking“.

Výhra nad Lotyššskom, suverénny postup v osemfinále cez Nemecko a úžasný zápas so zavretou roletou Rybára v samostatných nájazdoch. Sen o medaile nabral reálne kontúry a Slovensko opäť ovládla hokejová horúčka.

S Fínskom to bol v semifinále taktický boj, ktorý výborne zvládli neskorší olympijský víťazi – Fíni. Mrzieť nás mohli nepremené šance, pretože ich nebolo veľa. Aj druhýkrát na turnaji sme tak Fínom podľahli. Chalanov to ešte viac spojilo, a to čo predviedli v zápase proti Švédsku bolo ako z inej planéty. Štyri góly a ani jeden inkasovaný. Kontrola zápasu od začiatku po koniec. Bronzový lesk, bronzový Peking 2022. Od kvalfikácie sme tak dosiahli na bronz s cenou zlata.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 220219-slovensko-hokejisti-radost-bronz-zoh-peking-2022.jpg
Bronzová radosť hokejistov Slovenska. Zdroj: TASR – Jakub Novák

Slafkovský MVP turnaja, Rybár najlepší brankár – obaja v ALL STARS tíme

Tímový úspech bol podporený skvelými individuálnymi výkonmi a štatistikami. Juraj Slafkovský sa v 17-rokoch stal najužitočnejším a najproduktívnejším hráčom turnaja. 7 gólov, z toho hetrik v zápase o bronz.

Patrik Rybár od nástupu do brány v zápase proti Švédsku, už do nej nikoho iného nepustil. V zápase proti USA vychytal všetky samostatné nájazdy, proti Nemecku a Švédsku si pripísal čisté konto.

Tímová podpora, rešpektovanie pokynov trénera Ramseyho, výborná nálada a atmosféra v kabíne, ťahanie za jeden povraz, žiadne výhovorky. To boli základné piliere ďalšieho skvelého športového úspechu v našej samostatnej histórii. Snáď ďalší príde skôr ako o 10 rokov… Ďakujeme chlapci.

#pozdravdoma | Peking 2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *