Komentár: Šport vo svete stíchol. Už chýba len zrušiť Olympiádu…

Svetový šport spí. Zrušené alebo až do odvolania prerušené sú všetky najväčšie súťaže a športové odvetvia sveta.

NHL, NBA, Liga majstrov, tenisové turnaje, preložené ME vo futbale, zrušené MS v ľadovom hokeji, otázna kvalifikácia na OH v hokeji a mnoho ďalších súťaží má aktuálne jediného súpera.

Zatiaľ nad športom a aj nad nami všetkými vyhráva, snažíme sa aspoň o remízu, ale aj tá je v nedohľadne a víťazný mečbal len v rovine teórie.

Ako dlho bude tento stav trvať je otázne, ale jedno je isté. Ak nevydržíme byť disciplinovaní, dostaneme najprv žltú kartu a ak porušíme pravidlá znova, príde na rad aj tá červená. Sudi nebude človek ale neviditeľný nepriateľ.

Šport sa za posledné roky stal obrovským biznisom. Reklama, marketing, prestupové sumy za (najmä) futbalistov galaktických rozmerov a týždenné výplaty top hráčov s niekoľkými nulami za prvou číslicou. Jednoducho prachy hýbu a budú hýbať športom a celým svetom aj naďalej.

Kolotoč sa na pár týždňov, možno mesiacov zastaví, ale potom pôjde znova naplno ďalej. Priame prenosy, online stávky, tikety, kávičky, pivko, dobré jedlo. Všetko v pohodlí a bez stresu domova, prípadne priamo na športoviskách.

Áno, šport chýba. Je fajn si takmer celý rok zapnúť počas dňa telku a mať na výber naraz aj viaceré priame prenosy. Ale priority si musí určiť každý z nás sám.

Či sme schopní fandiť celému svetu v boji proti mančaftu miliónov neviditeľných kvapôčiek šíriacich sa medzi nami a vzdať sa komfortu, ukáže čas. Pretože teraz trápia nás aj väčšinu sveta úplne iné starosti. Snáď si po jednom z najťažsích zápasov histórie budeme môcť opäť sadnúť na orosenú odmenu. Spoločne. A nezabudni…

#pozdravdoma a ak môžeš #zostaňdoma

Pavol Popovec | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *