Durný môže byť 5. slovenský brankár v NHL. Podpísal kontrakt s Anaheimom

10. 4. 2020

Predvlani výborne odchytal na MS juniorov, dnes už má podpísanú zmluvu v NHL. Reč je o mladom a talentovanom brankárovi, rodákovi z Liptovského Mikuláša – Romanovi Durnom.

Nováčikovský kontrakt na dva roky podpísal s tímom Anaheim Ducks. Jeho cieľom je samozrejme najlepšia hokejová súťaž sveta NHL. V zámorí začínal chytať v juniorskej USHL, potom prešiel o stupienok vyššie do seniorskej ECHL Priblížila sa mu aj šanca chytať 2. najvyššiu súťaž v USA, ale reálnu príležitosť chytať nedostal a tak putoval znova späť do ECHL.

Roman Durný na svojom Instagrame informoval o podpise konktraktu s Anaheimom.

Spomalilo ho zranenie

Podľa Durného slov pre portál Šport.sk bola sezóna ako na „hojdačke“.

„Sezóna bola o tom, že som bol raz hore a raz dole. Zo začiatku som chytal menej, neskôr som dostával viac príležitostí. Mal som šancu stať sa jednotkou tímu, ale v tom momente prišlo zranenie.

Zároveň dodal, že si po prechode do seniorskej súťaže musel na nový štýl hokeja postupne zvyknúť. Prioritou ale pre neho bude príprava na novú sezónu a čo najlepšiu prezentáciu na kempe Anaheimu. Tam si môže zabezpečiť miesto v AHL.

Roman Durný (21) sa tak po Lašákovi, Staňovi, Budajovi a Halákovi, môže jedného dňa stať piatym slovenským brankárom v NHL. Cesta k cieľu ale bude ešte veľmi náročná. Momentálne je Roman po príchode z USA v karanténe a môže sa individuálne pripravovať na ďalšiu náročnú sezónu.

#pozdravdoma

Durný | NHL | Anaheim | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *