Sezóna NHL sa možno dohrá v lete. Pripustil to jej šéf

8. 4. 2020

Ak ste fanúšikom najlepšieho svetového hokeja, určite vám chýbajú zväčša nočné prenosy prestížnej NHL.

V Spojených štátoch to aktuálne na skorý návrat najlepšieho hokeja nevyzerá, keďže USA získali, nie príliš lichotivé, prvé miesto v počte potvrdených prípadov nákazy COVID-19.

Zdravie je na prvom mieste. Malo by byť.

Dilemu medzi zdravím a peniazmi ale riešia viaceré športové odvetvia. Aktuálny ročník najlepšej hokejovej ligy sveta NHL je dočasne pozastavený a neustále prebiehajú, či a prípadne kedy by mohol byť dokončený.

Viac svetla v otázke dohrávky sezóny priniesol šéf NHL, Gary Bettman. Ten sa pre americkú NBC, ktorá je zároveň hlavným partnerom súťaže, vyjadril, že: „hrať v júli a auguste by nebol problém.“ Súťaž disponuje špičkovými štadiónmi s ľadovými plochami pripravenými na celý rok. Otázka o kvalite ľadu počas leta nie je podľa neho absolútne na mieste.

Kde dohrať aktuálny ročník?

Obavy sú skôr z nerovnomerne šíriacej pandémie v USA. Sú štáty a mestá, kde by sa mohlo v lete začať hrať, niekde nie. Vedenie NHL tak uvažuje aj o dohrávke ročníka na jednom mieste. Do úvahy pripadá Severná Dakota s moderným štadiónom – Ralph Engelstadt Arena – a kvalitným zázemím pre hráčov a kluby a navyše je tam aj nízka hustota obyvateľstva.

Útroby Ralph Engelstadt Arena. Hala s kapacitou vyše 11-tisíc divákov hostila aj MS juniorov a MS 18. Zdroj: venuecoalition.com

Bettman pripustil aj fakt, že sa bude hrať bez divákov a nič sa nespustí, pokiaľ bude riziko nákazy vysoké. „Zdravie je absolútnou prioritou. Pokiaľ sa liga znova rozbehne, musíme si byť istí, že nikoho neohrozíme a že sa hráči budú môcť vrátiť na ľad v takej forme, v akej z ľadu odchádzali,“ dodal šéf NHL.

V lete tak môžeme namiesto plánovaných Olympijských hier, tenisu alebo atletiky, sledovať priame prenosy z ľadovej NHL. Nič ale netreba unáhliť. Nechajme sa prekvapiť, ako sa situácia vyvinie.

Buď zdravý a #podzravdoma.

NHL | Hokej v lete | USA | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *