Real Madrid po troch rokoch na tróne

Košice

Futbalisti kráľovského veľkoklubu Real Madrid dokráčali po reštarte sezóny k celkovo 34. majstrovskému titulu v španielskej La Liga.

Podarilo sa im to bez prehry, keďže od obnovenia sezóny zvíťazili v 10-tich zápasoch za sebou a ich úhlavný nepriateľ z Barcelony zaváhal až štyrikrát.

Majstrovskú sezónu zakončili remízou

„Pusinky“ chceli sezónu zakončiť s 11-zápasovou víťaznou šnúrou. Tento sen sa im nesplnil, keďže vo včerajšom zápase posledného kola len remizovali na domácej pôde s Real Sociedad 1:1.

Napriek tomu môžu byť celý tím a vedenie klubu s ešte stále prebiehajúcou sezónou maximálne spokojní. V hre je stále titul v Lige Majstrov, na ktorý má znova zálusk legendárny hráč a tréner Zinadine Zidane.

Ten pred takmer dvoma rokmi opustil post hlavného trénera najmä kvôli nezhodám s vedením klubu. Mnohí to neočakávali, ale legendárny „Zizou“ sa minulý rok v marci vrátil a dokázal stmeliť opätovne stmeliť kolektív, eliminovať hráčov, ktorí si podľa neho už nezaslúžili toľko priestoru na ihrisku a dať šancu novým, mladým talentom.

„Keď som prišiel druhýkrát, vedel som, že sa veci zmenia. Rozhodnutia, ktoré som robil, sa ukázali na ihrisku. Mojou prácou tiež bolo preniesť na hráčov pokoj v ťažkých okamihoch. Bol som pokojný, trpezlivý a pozitívny, vyjadril sa francúzsky tréner Madridu.

Trpezlivosť a pozitívny prístup Bielemu baletu priniesol úspech a v auguste môže pridať ešte jeden. Najprv ale bude musieť zvládnuť osemfinálovú odvetu na ihrisku Manchestru City. (Prvý zápas Real prehral 1:2)

Zidane a Ramos. Dve veľké osobnosti Realu Madrid. Zdroj: Instagram RM

#pozdravdoma

Real | Titul | Zidane | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *