Mužská florbalová repre postúpila na MS vo Fínsku

Uplynulé dni priniesli do Popradu kvalitný medzinárodný florbal. Plná hala sledovala najmä zápasy domácej reprezentácie a hnala našich chlapcov k postupu. Moderná multifunkčná Aréna Poprad bola viac ako dôstojným miestom na organizáciu tak dôležitej udalosti.

Cieľ splnený

Zverenci Radomíra Mrázka splnili postupový cieľ už v základnej skupine. Postupne zdolali Maďarsko, Taliansko a aj naťažšieho súpera skupiny – Nórsko. Prvýkrát v histórii tzv. veľkých medzinárodných turnajov sme tohto súpera zdolali. Prispel k tomu najmä zodpovedný a kolektívny výkon, plnenie taktiky, výborná defenzíva a pravé florbalové srdiečko.

Už po sobote tak mohla plná hala gratulovať chlapcom k postupu do Helsínk.

Skupinové výsledky Slovákov. Zdroj: IFF.com

01/02/2020Men´s World Championships Qualifications EUR2 SVK M – NOR M 5 – 1
31/01/2020Men´s World Championships Qualifications EUR2 ITA M – SVK M 1 – 19
30/01/2020Men´s World Championships Qualifications EUR2 HUN M – SVK M 3 – 14

Zápas proti Švajčiarom ako odmena za postup

V nedeľu proti 3. najlepšiemu tímu sveta už Slováci mohli nastúpiť uvoľnene. Napriek tomu sa im nepodarilo skórovať viac ako číslo znamenajúce Ranking Švajčiarska a inkasovali 16 gólov. Opäť sa ukázal výrazný rozdiel medzi nami a svetovou špičkou.

Pozitívom je jednoznačne výhra 5:1 nad Nórskom. Ak dokážeme porážať tímy podobné Nórom pravidelne na medzinárodnej úrovni, posunieme sa o ďalší dôležitý krok vpred. Kostra tímu je jasná, pred decembrovým vrcholom vo Fínsku bude rozhodovať aktuálna forma hráčov. Dovtedy čaká všetkých ešte veľa práce najmä v kluboch a počas repre zrazov.

Poprad sa ukázal vo výbornom svetle

Organizačne dopadlo všetko na 1ku a Poprad ukázal veľký potenciál na uskutočňovanie podobných medzinárodných akcií. Moderná Aréna Poprad s výhľadom na tatranské štíty, dobrá a dostupná ponuka ubytovania a turistických lákadiel, dopravná dostupnosť. Všetko v prospech mesta pod Tatrami pre potenciálnu organizáciu významných medzinárodných podujatí.

Plné tribúny na zápase proti Nórsku a gól do prázdnej brány na 5:1. Zdroj: Lucia Olekšáková

Miško Dudovič – MVP Slovenska na turnaji, Klobučník najlepším brankárom turnaja

Miško Dudovič (SV Wiler Ersigen) sa stal MVP Slovákov na turnaji. S 12 bodmi za 9 gólov a 3 asistencie bol zároveň 15. v tabuľke produktivity celého turnaja. Medzi brankármi dominoval náš Jakub Klobučník (ŠK 1.FBC Trenčín). Dosiahol 94,59% úspešnosť zákrokov, keď inkasoval z 35 striel len 2 góly.

Miško Dudovič počas zápasu s Nórskom. Zdroj: Lucia Olekšáková
Jakub Klobučník pred zápasom s Nórskom. Zdroj: Lucia Olekšáková

#pozdravdoma

IFF | Poprad | WFC2020 | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *