DRAFT NHL: V prvom kole vybraní hneď dvaja Slováci! Slovenskou jednotkou Dalibor Dvorský

Košice / Pavol PopovecÚspešnú noc má za sebou slovenský hokej. V prvom kole 61. vstupného draftu NHL boli vybraní hneď dvaja Slováci.

Slovenskou draftovou jednotkou sa stal Dalibor Dvorský, ktorého radili do TOP10 tohtoročného draftu. Moment snov mladého a talentovaného slovenského stredného útočníka prišiel na desiaty pokus ako prvá voľba St. Louis Blues.

Zvolenský rodák hráva vo Švédsku, kde obliekal dres AIK Štokholm a nedávno podpísal kontrakt s klubom najvyššej švédskej súťaže IK Oskarshamn. Karty a hviezdy mu ale zrejme budúcnosť v kariére namiešali trošku odlišne. Všetko bude záležať od jeho nového klubu v zámorí. V slovenskej extralige obliekal dres Banskej Bystrice a vo veku 15 rokov a 232 dní sa stal najmladším autorom gólu v dejinách ligy.

Výrazne zaujal aj na tohtoročných MS do 18 rokov kde Slovensko obsadilo konečnú 4. priečku. Dvorský k tomuto úspechu prispel 13 bodmi (8+5).

„Sen sa stal skutočnosťou, som nesmierne šťastný. Kvôli tomuto momentu som tvrdo pracoval,“ povedal Dvorský v prvom rozhovore.Druhým Slovákom vybraným v prvom kole vstupného draftu NHL je útočník Samuel Honzek. Rodáka z Trenčína si z celkovo 16. miesta vybralo Calgary Flames. Slovenská draftová dvojka je vysoká 193 centimetrov a pred uplynulou sezónou ukončila pôsobenie v Dukle Trenčín. Kroky mladého forvarda viedli do zámoria, kde v drese tímu Vancouver Giants (WHL) dominoval v nedávno ukončenej sezóne viacerým štatistikám produktivity a postupne vystúpal aj v draftových rebríčkoch až do 1. kola. V sezóne dal v 47 dueloch 24 gólov a 37 asistencií. „Cítim sa neskutočne. Toto je vec, o ktorej som dlho sníval. Teraz sa mi sen splnil. Som hrdý, že sa môžem stať súčasťou Calgary Flames,“ uviedol 18-ročný krídelník v prvom rozhovore so zámorskými novinármi.

Samuel Honzek dáva rozhovor počas draftu. Zdroj: Profimedia

Po minuloročnom drafte NHL, kde slovenský hokej obsadil prvé a druhé miesto vo výberoch tímov a celkovo boli draftovaní traja Slováci, tak aj tento rok zaznamenal úspech a generácia mladých talentovaných hokejistov mu môže v budúcnosti urobiť skvelé meno.

AKTUALITA!!!

Slovenskou draftovou trojkou v tohtoročnom drafte NHL je brankár Adam Gajan, ktorého si hneď v úvode 2. kola vybralo Chicago Blackhawks!!! Gajan sa stal najvyššie draftovaným slovenským brankárom v histórii. Všetkým gratulujeme a prajeme veľa úspechov a zdravia v budúcej kariére.


#pozdravdoma #milujemešport #milujemehokej | DRAFT NHL 2023

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *