Djokovič ovládol Australian Open deviatykrát

Melbourne

Srbský tenista Novak Djokovič (1) zavŕšil ďalší víťazný hetrik na prvom grandslame roka

Vo finále zdolal svetovú štvorku, Rusa Davida Medvedeva v troch setoch 7:5 6:2 6:2. Medvedev nepredviedol tak suverénny výkon ako v semifinále proti Tsitsipasovi, robil viac chýb a nevychádzali mu ani jeho povestné „prehozy“ a údery po čiare.

Rozhodli detaily a viac chýb Medvedeva

V prvom sete mal Rus blízko k tiebreaku ale záverečný gem nezvládol a Djokovič vstúpil do zápasu ziskom prvého setu.

Hneď na začiatku druhého dejstva Rus zobral Djokovičovi servis, no Srb následne získal štyri hry za sebou a opäť sa dostal na koňa. Hral maximálne koncentrovane, výborne returnoval, jeho údery mali ideálnu dĺžku. Medvedev za stavu 2:5 v návale frustrácie rozbil raketu, no ani to mu nepomohlo. V ôsmom geme opäť stratil servis a Djokovič sa ujal vedenia 2:0 na sety.

V úvode tretieho dejstva Medvedev nevyužil dva brejkbaly, čo ho definitíve zlomilo. V druhom geme opäť prišiel o servis a Djokovič už zápas dotiahol do úspešného konca. V ôsmom geme premenil hneď prvý mečbal a upravil vzájomnú bilanciu s Medvedevom na 5:3.

Djokovič s víťaznou trofejou. Zdroj: Reuters
Prvá prehra Medvedeva v roku 2021

Prišla až vo finále Australian Open. Rus ťahal víťaznú, 20-zápasovú víťaznú šnúru. Zároveň ide o jeho druhú prehru v druhom grandslamovom finále. Nevyužil tak šancu poskočiť na druhé miesto rebríčka. Napriek prehre mu ale bude patriť pozícia číslo 3 na svete.

Djokovič zaznamenal celkovo deviaty triumf v Melbourne a Rod Laver Arena môže byť označovaná ako jeho „obývačka“. Vyhral tu v rokoch 2008, 2011 – 2013, 2015, 2016, 2019 – 2021. Ide tak o jeho druhý zlatý hetrik na tomto turnaji.

Novak Djokovič (Srb.-1) – Daniil Medvedev (Rus.-4) 7:5, 6:2, 6:2