Začal prvý tenisový sviatok roka – Australian Open 2020

Pre všetkých fanúšikov najlepšieho svetového tenisu budú najbližšie dva týždne doslova sviatkom. Dnes v noci totižto odštartoval prvý grandslam sezóny – Australian Open.

Každoročne rastúce „prize money“

V austrálskom Melbourne sa stretnú najlepší svetový tenisti a najlepšie tenistky. Dôkazom, že ide o špičkový turnaj je aj celková finančná dotácia turnaja – 71 miliónov austrálskych dolárov (cca 44 mil. eur). Oproti roku 2010 ide až o 184% nárast a každoročne sa organizátori snažia zlepšovať podmienky pre športovcov vo všetkých oblastiach. Víťaz a víťazka inkasuje 4 120 000 AUD (cca 2,5 mil eur).

Rod Laver Arena. Moderný svätostánok tenisu so zaťahovacou strechou. Zdroj: Wikipedia

Favoriti na titul zostávajú rovnakí

Aj na začiatku nového desaťročia môžeme sledovať v skvelej forme hrajúce žijúce legendy tenisu. Medzi TOP favoritov opätovne patria svetová jednotka Rafael Nadal (ESP), Novak Djokovič (SRB) a nestarnúci Švajčiar – Roger Federer. Zo zoznamu favoritov na titul alebo minimálne na finále nemožno odpisovať ani NEXT GEN hráčov – Tsitsipasa, Medvedeva, Thiema alebo Zvereva. O všetko sa ale rozhoduje na kurte.

U žien je všetko otvorené

V ženskej časti pavúka je taktiež viacero favoritiek, ale ako býva zvykom, prekvapiť môže takmer ktokoľvek. Medzi najväčšie favoritky patrí bezpochyby domáca svetová jednotka – Asleigh Barty a ďalšie najvyššie nasadené tenistky. Pri ženskom tenise ale rebríčkové postavenie a rola favoritky častokrát neznamená automatické víťazstvo. Uvidíme, ktorá dáma alebo slečna ukáže najväčšiu psychickú odolnosť.

Austrálska svetová jednotka Asleigh Barty. Zdroj: Instagram

Nezabudnite sledovať priame prenosy vašich favoritov alebo favoritiek. 😉

Australian Open 2020 | Melbourne | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *