Víťaz F1 sa v Tesle pokúsi poraziť nové Porsche Taycan

4. septembra 2019 Porsche predstavilo ich prvý elektromobil Porsche Taycan vo verziách Turbo a Turbo S. Porsche už v minulosti vyrábalo hybridné automobili no tentokrát vyrobili elektromobil ktorý je schopný konkurovať Tesle. Elon Musk elektromobil pochválil no zároveň na twitteri podpichol Porsche s vyjadrením že Porshe asi nechápe čo znamená slovo turbo (veď predsa elektromobil nemôže mať turbo).

Porsche Taycan Turbo S dosahuje maximálny výkon až 560 kW (761 koní). Zrýchlenie z nuly na 100 km/h dosahuje za rozprávkových 2,8sekundy. Akumulátory majú kapacitu 93,4 kWh a auto má dojazd až 412 km. Nabíjanie na 80% kapacity môže prebehnúť už za 22 minút.

S týmito číslami sa Porsche Taycan stáva jasným rivalom Tesly Model S.

Porsche Taycan
zdroj: porsche.com

Porsche Taycan sa na predstavení modelu chválilo že jeho auto má titul najrýchlejšieho 4-dverového elektromobilu na svetoznámom okruhu v Nemecku Nürburgring (NRING,TheGreenHell).

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Nürburgring
Nürburgring (The Green Hell)
zdroj: Nürburgring

Elon Musk krátko nato vyhlásil že ešte tento týždeň pošle do Nemecka Teslu S aby titul na NRINGU získala pre seba. Fanúšikov a média ešte viac ohúrilo že ju bude šoférovať víťaz F1 Nico Rosberg.

All Posts

Tesla S napriek tomu že je cenovo oveľa dostupnejšia by mala podľa teoretických proporcí dosiahnúť lepší čas no ako to dopadne sa dozvieme až ďalší týždeň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *