Triky ako predľžiť životnosť autobatérie

Autobatéria vo vašom aute by mala vzdržať 3 až 5 rokov no kvôli nesprávnej starostlivosti ju niektorí musia meniť každé 2 až 3 roky. V tomto článku sa dozviete 3 tipy o tom ako sa starať o autobatériu tak aby vydržala čo najdlhšie.

Sóda bikarbóna

Na svorkách batérie sa tvoria korózne usadeniny ktoré treba pravidelne odstrániť. Na vyčistenie použite starú zubnú kefku a zmes (3polievkové lyžice sódy bikarbóny a 1polievková lyžica teplej vody).

Epsomská soľ (horká soľ)

Ak počujete problémy batérie pri štartovaní a bojíte sa že nabudúce už nenaštartujete skúste tento „lektvar života„.Rozpustite asi 30g soli Epsomskej soli v teplej vode a pridajte ju do každého článku batérie. Epsomská soľ je často využívaná a dostupná ako soľ do kúpeľa.

Vazelína

  • Ako je to možné že báteria sa vždy pokazý v najchladnejší deň v zime? Nízke teploty zvyšujú elektrický odpor a zahusťujú motorový olej, čo sťažuje prácu batérie. Korózia na svorkách batérie tiež zvyšuje odpor a môže to byť iba posledná slama, vďaka ktorej sa batéria vzdá. Pred začiatkom zimy odpojte svorky a vyčistite ich drôtenou kefou. Znovu pripojte a potom namažte vazelínou. Vazelína zabráni korózii a pomôže udržať kľuky batérie po celú zimu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *