Nadal po 13. krát ovládol Roland Garros

Fenomenálny Španiel – Rafael Nadal (34) získal už svoj 20. grandslamový titul a vyrovnal na čele rebríčku Rogera Federera

Nadal nedal vo finále, ktoré sa hralo prvýkrát v histórii pod zatiahnutou strechou, svetovej jednotke, Novakovi Djokovičovi, žiadnu šancu. V prvom sete mu nadelil dokonca „kanára“ a robil minimum nevynútených chýb. (14) Naopak „Nole“ ich urobil až 52 a proti skvele hrajúcemu Nadalovi nemal žiadnu šancu.

100 výhier 2 prehry

Bilancia Nadala na French Open. 13. finále – 13. výhra. Rekordných 13 výhier na jednom turnaji zrejme neprekoná nikto. Navyše počas nedávno ukončeného turnaja nestratil ani set a po finálovej výhre si upevní 2. miesto v rebríčku.

Veľkú poklonu Rafovi vyjadrili viacerí špičkoví tenisti na čele s Rogerom Federerom, ktorý je Nadalov veľmi dobrý kamarát a ich vzájomná rivalita posunula tenis na ťažko prekonateľnú úroveň.

„Vždy som mal k Rafovi obrovský rešpekt ako k človeku a šampiónovi. Už dlhé roky je môj najväčší rival a vzájomne sa motivujeme k tomu, aby sme boli lepšími hráčmi. Preto je mi veľkou cťou pogratulovať mu k dvadsiatemu triumfu na grandslamovom turnaji.

Obdivuhodný je najmä fakt, že až trinásť z nich dosiahol na Roland Garros. Podľa môjho názoru je to jeden z najlepších športových výkonov v histórii. Verím, že jubilejná dvadsiatka bude pre nás oboch len ďalší krok v kariére,“ povedal podľa agentúry AP Federer, ktorý v Paríži neštartoval pre zranenie kolena.

Nadal sa neskôr vyjadril, že by chcel kariéru ukončiť ako hráč s najväčším počtom grandslamových titulov.

View this post on Instagram

Merci Paris!!! Merci a tous!!!! 🎾 #Vamos 😉

A post shared by Rafa Nadal (@rafaelnadal) on

Rafa Nadal s pohárom mušketierov. Zdroj: Instagram

Finále RG 2020:

Rafael Nadal (Šp.-2) – Novak Djokovič (Srb.-1) 6:0, 6:2, 7:5

#pozdravdoma

RolandGarros | Paríž | 2020 | PreChlapa.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *