Domov Vaše príspevky Miesta na svete, ktorým nebudete veriť že existujú.

Miesta na svete, ktorým nebudete veriť že existujú.

Magické miesta na svete, ktorým nebudete verit že existuju.

Začiname s prekrásnymi záhonmi tulipánov s pozadím veterných mlynov na pobreži Holandska.  Fotka vyzerá ako umelecký obraz niekde v múzeu. Fotka bola spravená uživateľom Quora „Rahul Shankar“  Do módy v Holandsku sa dostáva prechádzka a bicyklovanie po týchto čarokrásnych záhonoch. Tulipnány sa do Holandska priniesli v 16. storočí  a najväčší bum zažili v 17. storočí počas Holandskej zlatej ery.

 

Ako dalši rozprávkovi obrázok, ktorý je však naozaj skutočný prinášame Gaudiho výplod nadpozemskej predstavivosti zo Španielska, Barcelony. So svojími zložitými sochami, s monumentálnymi vežami  a imaginativne  vyrezavanými  fasádami stúpa nad mesto Barcelona „Sagrada Familia“ kostol ako prepracovaný gotický hrad. Kostol je zapísaný v  svetovom dedickom umení UNESCO. Stavba začala v roku 1882 ale menej ako po 1/4 projektu kedy zomrel architekt Gaudi v roku 1926 sa stavba velmi spomalila a to aj vďaka Španielskej občianskej vojne. V sučastnosti architekti plánuju dokončit stavbu do roku 2026 na sté výročie úmrtia Gaudiho.

 

Jeden z najkrajších prírodnych čarovných optických ilúzii sa nachádza na Faerskych ostrovoch a to jazero Leitisvatn alebo Sørvágsvatn. Jazero je viac ako 6km dlhé a je najväčšie na ostrovoch. Opticky klam vyvoláva ilúziu akoby ležalo stovky metrov nad morom. Ale zdanie klame, nie je to viac ako 30-metrov

 

Dom ako v rozprávke Alenka z krajiny divov. Ale tento domček nieje ilustrácia z knihy rozprávok je to naozajstný dom v Poľsku  v prímorskom meste Sopot“Krzywy Domek“. S jeho zvlnenými strechami a pokrivenymi oknami bol domček inšpirovaný  z ilustrácii v knihe rozprávok od Jana Marcina. V dome môžete nájsť obchodne centrum, reštauraciu či  rozhlasovú stanicu.

 

Peklo na Zemi.  V roku 1971 skupina sovietských vedcov mala posúdiť  vrt  uprostred Turkménskej Karakum púšte. Ich podzemná súprava sa zrútila a vytvorila kráter s priemerom okolo 70-metrov. Kedže sa obávali úniku jedovatých plynov, rozhodli sa plyn zapáliť s myšlienkou že plyn za niekoľko dni zhorí alebo teda dôjde a prestane horieť. Bola to ale chybná teoria a plyn horí do dnes. Oheň pripomína vstúpnu bránu do pekla. Vidno ho na kilometre ďaleko.  Miesto sa stalo turisticky vyhľadávane. Nachádza sa približne 260km od mesta Ašchabad, hl. mesta Turkménska.

 

Ak sa Vám páči článok, dajte o ňom vedieťShare on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Reddit
Reddit
0

Komentáre

Komentárov